Rozkol v SNS

Autor: Ladislav Wolf | 1.2.2011 o 14:14 | (upravené 1.2.2011 o 14:32) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1016x

Príbeh sa opakuje. Kedysi dávno-pradávno Anička a švárny Janko rozhodli sa obetovať pre druhých aj za cenu zníženia vlastného pohodlia. Dlho bojovali za náš národ proti zlým Maďarom a Rómom, kým ich zlé sily nerozoštvali. Hnev a urážky trvalý len krátko a našťastie nás všetkých táto švárna dvojka vrátila sa k možnosti spravodlivo vládnuť. Z posledných dní sme my hrdí Slováci opäť smutní, lebo láska medzi nimi sa opäť vytratila a začíname nadobúdať strach, že aj tie emisie budeme Maďarom predávať (aj keď za trhovú cenu), keď už spolu Janko a Anička nebudú.

Úvod patril irónii s rozprávkovým podtónom, no v tomto prípade skutočnosť a rozprávka spája jeden fakt - koniec dobrý, všetko dobré. Ak nahliadneme do minulosti, kedy došlo k rozdeleniu SNS na pôvodný nezmysel a pravý nezmysel nedosiahla ani jedna strana potrebných päť percent. Budúcnosť sa predpovedať nedá, ale vychádzajúc zo zlého volebného výsledku a súčasného rozkladu je celkom pravdepodobné, že SNS a prípadná novozaložená strana nepresiahnu hranice zvoliteľnosti. Čoby znamenalo mnoho pozitív pre našu budúcnosť, konkrétne absencia  korupcie, šovinizmu, vulgarizmu, alkoholizmu a taktiež hokejizmu v našej politickej scéne. Preferenciám SNS určite nepomáhajú ani škandály hokejistu Vincenta Lukáča, no druhá strana puku vraví, že práve táto "osobnosť" spoločenskej scény rozhodla o tesnom prekročení nutných piatich percent.

Avšak prípadná absencia SNS v parlamente môže mať za následok aj negatíva. Je zrejmé, že v našej krajine sa nachádzajú nacionálne (niekedy presahujúc hranice šovinizmu) orientovaní voliči, ktorí budú hľadať alternatívu v stranách nacionálne až šovinisticky prejavujúcich sa. Konkrétnym príkladom môže byť  percentuálny nárast preferencií strany Mariána Kotlebu, ktorá ponúka celú paletu xenofóbnych urážok a prirovnaní k parazitizmu, no žiadne riešenia. Takéto polarizovanie politickej scény môže viesť k zvyšovaniu napätia medzi jednotlivými menšinami a majoritou, ktorá nikdy neprináša riešenia, ale ešte viac problémov.

Nie je protizákonné, ba ani škodlivé ak v demokratickom štáte účinkuje strana presadzujúca patriotické hodnoty, ktoré sú dôsledkom hrdosti a spolupatričnosti k danému národu. SNS je strana plná neodbornosti a neschopnosti včas, promptne zareagovať a taktiež je stranou, ku ktorej možno výrazne bádať indície nasvedčujúce netransparentnosť a korupciu . Konkrétnym príkladom neschopnosti a neodbornosti je situácia v Maďarsku, kde možno bádať výrazne znepokujúce tendencie oslabovať slobodu na úkor mocenských záujmov vládneho Fideszu. Slovenská politická garnitúra nezareagovala rázne a z úst jednotlivých predstaviteľov vyzneli iba nemastné-neslané slová kritiky k nášmu južnému susedovi, ktorého nezodpovedné a mocenské správanie premiéra Viktora Orbána ovplyvňuje image nielen nášho suseda, ale i celého stredoeurópskeho priestoru. V prípade SNS sa nemožno čudovať, že nezareagovali dostatočne, lebo stará-známa kritika účesov najvyšších maďarských predstaviteľov neviedla v zahraničí k pochopeniu v minulosti a neviedla by ani v prítomnosti.

Tak sa zdá, že po najbližších voľbách  Janka a Aničku ani Pošta pre teba nedá dokopy, tak my voliči musíme sa zdať kamerových záznamov o vodičských schopnostiach Jána Slotu, ale i diskusných schopností pani Belousovej. Tešiť nás však môže fakt, že na nástenkách na ministerstvách nebudú okrem obedárov figurovať žiadne podstatné informácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?