Klub Dosluhujúcich Hošanov

Autor: Ladislav Wolf | 21.3.2012 o 20:12 | (upravené 21.3.2012 o 20:26) Karma článku: 8,67 | Prečítané:  1187x

Prepad "zodpovednej" pravicovej politiky bol po týchto voľbách taký jednoznačný ako keď slovenskí hokejisti zlyhali na domácom šampionáte. Gorily a Sasanky ovplyvnili tak voličov SDKU, SAS a sčasti i Mostu-Híd. Pomohli rebelujúceme Matovičovi a ponúkli samovládu Ficovi, avšak tieto výsledky očakával každý. Skutočným sklamaním je nenaplnenie cieľov konzervatívcov z KDH . . .  

Masívna kampaň, chytľavý slogan, dostatok billboardov a hodnoverný Lipšic mali byť zárukou vysokého počtu percent. Len keby . . .

Nevýrazný a bytom skompromitovaný Fígeľ nebol lídrom strany.  Strana po výmene Hrušovského vsadila na istotu, ktorá je ovenčená prívlastkom nudná a nezáživná. V politických reláciách bol badateľný rozdiel medzi skutočnými lídrami - Fico, Radičová a pánom predsedom KDH.

Pavol Hrušovský je dvojčaťom nevýrazného Fígeľa, ktorý taktiež neovplýva vodcovskými črtami.

A slovenský  volič vsádza vždy na osobnosti a nie na program.

Nespokojnosť s konzervatívnym vedením prejavili aj voliči, kedy preferenčné hlasy rozhodli jednoznačne - voliči si želajú Daniela Lipšica a Radoslava Procházku do vedenia strany, pretože predstavujú nový vietor.

Predošlá vláda Ivety Radičovej jednoznačne deklarovala snahu o zmenu politickej kultúry. Predseda strany SDKU-DS sa zubami nechtami - držal kormidla až utopil takmer celú stranu. Pán predseda Fígeľ by si mal všimnúť podobnú paralelu jeho strany  so stranou SDKU. Rovnako ako v prípade SDKU, kde si voliči želali pani Radičovú, si aj teraz želajú pána Lipšica. A tak by sa mala stať súčasťou novej politickej kultúry, že ak predseda nenaplní ciele odstúpi.

Slovensko potrebuje silnú opozíciu , aby kontrolovala Ficov "absolutizmus" a KDH ako najsilnejšia strana si nemôže dovoliť viesť toto pravicové zoskupenie bez skutočného vodcu.

Slovenská pravica sa musí skonsolidovať, i keď je to v prípade nevypočitateľného Matoviča skutočné náročná úloha, formou odchodu politických dinosaurov. Nemožno pochybovať o prínose Dzurindu, Mikloša, ale faktor vyhorenia z práce je nekompromisný a pôsobí nielen na nás smrteľníkov, ale i na politikov. Pravica potrebuje novú krv - Beblavý, Procházka, Lipšic, Žitňanská, Poliačik, Droba, Hrnčár sú Tí, ktorí dokážu priniesť nový prúd, ktorý dokážu byť reálnou alternatívou červenej vlády a v podobe pani Radičovej sa rysuje vhodný kandidát, ktorý má reálnu šancu uspieť v prezidentských voľbách.

Súboj s ľavicou nie je prehraný, avšak pravica potrebuje vystriedať Klub Dosluhujúcich Hošanov za omladinu, ktorá dokáže držať tempo s ľavicou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?